Plan treningowy kalistenika – Nachwyt.pl

Plan treningowy kalistenika

Jeżeli szukasz idealnego planu treningowego to zabłądziłeś 😉 Nie ma czegoś takiego jak idealny plan treningowy, ale z pewnością są dobre, uniwersalne rozpiski. Dlatego właśnie przychodzimy z pomocą dla początkujących i mamy dla was 3 plany, które możecie wykorzystać podczas treningu. Są to plany kalistenicze bo póki co ciężko je podpiąć pod street workout.

Są to plany, w których łatwo o progres w ilości powtórzeń, są one łatwe do wykonania oraz nie potrzeba do nich wielkich umiejętności. I takie właśnie rozpiski są najlepsze, mało kombinowania wchodzimy do sali robimy swoje, jesteśmy zadowoleni. Wiemy, że czytają nas także osoby, które nie miały styczności z drążkiem dlatego mamy też dla nich specjalnie ułożony plan! Rozpiski podzieliliśmy na stopień zaawansowania według ilości podciągnięć dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Plany znajdują się poniżej!

Plan treningowy kalistenika nr.1 – Dla osób, które nie są w stanie zrobić ani 1 podciągnięcia.

Ćwiczenie: Zakres powtórzeń: Ilość serii:
Podciągnięcia australijskie 3-4 4
Pompki normalne 8-10 3
Rozjazdy bez kółek 6-8 4
Spięcia brzucha leżąc 8-10 3
Pompki francuskie 6-8 3
Przysiady 8-10 4
Podciągnięcia negatywne 2-3 3

 


Plan treningowy kalistenika nr.2
– Dla osób, które są w stanie podciągnąć się do 5 razy.

Ćwiczenie: Zakres powtórzeń: Ilość serii:
Pompki normalne 12-15 3
Dipy 5-7 4
Podciągnięcia podchwytem 3-4 3
Wznosy kolan do klatki 6-8 4
Supermeny 15 4
Przysiady 15-20 3

 

Plan treningowy kalistenika nr.3 – Dla osób, które są w stanie podciągnąć się do 7-8 razy.

Ćwiczenie: Zakres powtórzeń: Ilość serii:
Podciągnięcia nachwytem 5-6 3
Pompki diamentowe 6-8 4
Dipy 10-12 3
Wznosy kolan do klatki 9-11 3
Hollow Body 30s 4
Przysiady 20-25 3

Plany treningowe kalistenika

Dodatkowo dorzuciłem do planów przysiady, oczywiście większość street workout’owych świrów by je wyrzuciły bo na co komu nogi 😀 Jednak jeżeli chcemy, aby nasz trening był pełny i chcemy rozwijać całe ciało to warto dorzucić 1-2 ćwiczenia na nogi. Przed treningiem należy wykonać rozgrzewkę, jeżeli nie chcesz robić rozgrzewki to nie chcesz robić treningu. Robiąc rozgrzewkę zapobiegamy po części kontuzjom i osiągamy lepsze wyniki na treningu co przekłada się na nas, jesteśmy bardziej zadowoleni, a nasz progres jest większy. Trening wykonujemy od 4 do 6 razy w tygodniu, nie ma sensu ćwiczyć więcej chyba, że ktoś ma bardzo dobrą regenerację. O regeneracji możecie przeczytać w innym moim poście 😉 Życzę udanych treningów!